Hardwarový haker Harris byl odsouzen na 3 roky vězení

Harris prodával kabelové modemy, které mohly být využity k získání bezplatných internetových služeb nebo mohly obejít odběratelské limity. Kabelové modemy měly odstraněné širokopásmové filtry od poskytovatelů internetových služeb a mohly zvýšit rychlost modemu nebo filtrování obsahu.

Harris prodával modemy prostřednictvím své společnosti TCNiSO a to až za 100 dolarů a nabízel další nástroje a informace, které pomáhaly uživatelům měnit jejich kabelové modemy. Vydal také knihu s názvem „Haking kabelového modemu: Co Kabelové firmy nechtějí, abyste věděli.

Jedním z produktů prodávaných jeho společností byl balíček „Coax Thief“, který zachytí internetový provoz přes Media Access Control (MAC) adresu a může konfigurovat soubory modemů od sousedů.

Žaloba tvrdí, že Harris firmu zřídil speciálně pro pomoc uživatelům za účelem získání internetové služby zdarma nebo zvýšení kapacity jejich přístupu. Haknutím firmwaru, konzultacemi a podporou lidem, kteří používají kabelové modemy, pomohl ukrást internetové služby nebo upgradoval své stávající služby v rozporu s jejich podmínkami. Harris tvrdí, že modemy byly legální a neměl by být odpovědný za to, co uživatel udělal s připojením.

Zdroj: Wired

Komentáře

Nahoru