Hamás bojuje už i na Twitteru, Anonymous pomáhají obyvatelům v Gaze

Časy se mění. Palestinsko-izraelský konflikt se z bojišť přesunul i na Twitter. Na sociální síti Twitteru v současnosti tweetuje jak IDF ( Israel Defense Forces), tak samotný Hamás. Izraelské ozbrojené složky využívají Twitter k informování svých stoupenců (virtuálních i reálných followerů:-)) o aktuálním vývoji na bojišti. Stejně tak i Hamás tweetuje o nejnovějších střetech s Izraelem. Koneckonců i začátek válečné operace nebyl oznámen na žádné tiskové konferenci, ale přes Twitter. 

 Oficiální účty obou stran chrlí nové zprávy již od středy a následují je řady dalších. Na Twitteru tak kolují fotky zabitých dětí či videa, kde se izraelský systém protiraketové obrany Železná klenba snaží zneškodnit raketovou palbu radikálního palestinského hnutí Hamas. Souboj na Twitteru nakonec vyvrcholil 40 minutovým zablokováním účtu IDF, jelikož zástupci IDF porušili podmínky Twitteru (otázka je, zda tak již obě strany neučinili tím, když zatáhly svůj spor i na tuto sociální síť). V anglicky psaném tweetu od IDF doslova stálo: “Doporučujeme, aby činitelé Hamásu, ať už nízko postavení či vysoce postavení vůdci, v příštích dnech neukazovali hlavy nad zemí.”

Twitterovské stránky hnutí, které tvrdí, že patří ozbrojenému křídlu Hamasu, v aktivitách na Twitteru za IDF rozhodně nezaostává a taktéž vypouští do světa proud vzkazů, ve kterých se chlubí účinky svých úderů.

I samotní uživatelé však vyprodukovali ohromné množství propagandistických sdělení, chybných informac a dezinformací. Je tomu tak zejména proto, že po bombardování v Gaze je Twitter jediným komunikačním prostředkem pro místní obyvatele. Poté, co celou oblast postihl výpadek proudu,  se do toho všeho vložilo údajně i hnutí Anonymous, které dělá vše pro to, aby obyvatelé Gazy zůstali on-line.

Zdroje:

Lupa.cz

Lidovky.cz

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru