Hacknutých bylo 5 milionů Gmail účtů. Jak zjistit, zda je mezi nimi i ten váš?

Hacknutých bylo 5 milionů Gmail účtů. Jak zjistit, zda je mezi nimi i ten váš?

Už ve středu se začaly objevovat informace o tom, že bylo hacknutých zhruba 5 milionů přihlašovacích jmen a hesel k Gmailu. Všechna byla zveřejněna na ruském bitcoinovém fóru. Nicméně víte, jak zjistit, zda je to i váš problém? Poradíme vám.

Databáze uživatelských jmen a hesel byla na ruské fórum zaslána v úterý večer. Neznámý hacker vystupující pod přezdívkou tvskit zveřejnil screenshot databáze s tvrzením, že více než 60 % účtů z ní je aktivních. Google nicméně tvrdí pravý opak. Většina z nich prý ani není používána.

Soubor obsahuje informace o anglicky, rusky a španělsky mluvících uživatelích, ale nikdy nevíte. Pro jistotu zkuste mrknout na https://isleaked.com/ a vyzkoušejte i vaši emailovou adresu!

isleaked

Účet na Mail.ru nebo Yandex pravděpodobně nemáte, takže vám hacknutý nebyl. Ale o Gmailu byste se mohli přesvědčit.

Samozřejmě byste preventivně měli občas měnit všechna svá hesla. Nejen k emailu, protože zprávy o únicích hesel přicházejí téměř neustále. Již zmiňované ruské fórum je dějištěm významných úniků dost často. V úterý bylo vystaveno i 4,66 milionu účtů Mail.ru a v pondělí zase 1,26 milionu účtů Yandex. Tak se mějte na pozoru.

Zdroj: DailyDot

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru