Hackerským útokem přišel Youtuber o 40 milionů v kryptoměnách

Hackerským útokem přišel Youtuber o 40 milionů v kryptoměnách

Americký investor do kryptoměn, Ian Balin, vydělal velké jmění a o své úspěchy se dělil na svém YouTube profilu. Pořádal přednášky, kde lidem radil, jak začít a jak být úspěšný jako on. Při jednom ze svých live streamů však čelil hackerskému útoku. Před očima svých fanoušků byl okraden o 40 milionů dolarů, které získal investicí do kryptoměn.

Investování do kryptoměn je jistou investicí, ale orientace v tomto podnikání je velmi náročná. Právě proto se tomuto podnikání nevěnuje příliš mnoho lidí. Při investování do kryptoměn probíhá vše online. Je důležité mít skvěle zabezpečený počítač a přístupy. Právě zabezpečení bylo v případě Iana Balina klíčové. Přes jeho emailovou adresu na Googlu se hackeři dostali do cloudu, kde nalezli přístupová hesla ke všem jeho peněženkám a účtům. Balin mohl pouze sledovat, jak přichází o získané peníze.

Balin ve svém live streamu odpovídal na dotazy a komentáře fanoušků. Jedním komentářem byl také upozorněn, že má hacknutý počítač, jenom že Balin tomu nevěnoval pozornost. V kometáři stálo: „Iane, víš, že někdo převedl všechny kryptoměny pryč z tvého účtu? Doufám, že to máš pod kontrolou.“ Ian pokračoval ve svém vysílání a tak mohli fanoušci pozorovat, reakce slavného youtubera na krádež. Balin byl upozorněn, že byl odhlášen ze svého účtu a pak už nemohl nic dělat. Mohl jen pozorovat, jak obnos peněz zmizel z jeho účtu.

Může za to youtuber?

Balin tvrdí, že mu nejde o peníze, ale o to, aby byl hacker dopaden. Zároveň přiznává, že podcenil své zabezpečení účtů a tvrdě na to doplatil. Slavný youtuber spolupracuje i s FBI. I přes to, že je Balin v kauze tím poškozeným, čelí vlně kritiky a obvinění od svých fanoušků. S přihlédnutím na to, že se zisky z podnikání s kryptoměnami v Americe daní, obviňují Iana, že hackerský útok na veřejnost nahrál a peníze převedl na svůj anonymní účet. Tuto verzi však Balin nekompromisně odmítá.

QsoPxW_x_400x400

Ian Balin pořádal přednášky, kde popisoval svou cestu k úspěchu a upozorňoval na chyby, kterých se lidí v kryptopodnikání dopouští. Možná i to bylo příčinou hackerského útoku. Byl příliš na očích a měl velký, lehko napadnutelný, úspěch.

Zdroj, text/foto: gizmodo.com

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru