Dnes vyšlo 15 článků

Hackerský útok na advokátní kancelář: 42 milionů dolarů v bitcoinech nebo odhalí tajné spisy o Donaldu Trumpovi

Hackerský útok na advokátní kancelář: 42 milionů dolarů v bitcoinech nebo odhalí tajné spisy o Donaldu Trumpovi

Hackeři ukradli tajné soubory z právnické kanceláře celebrit. Dokumenty chtějí zveřejnit, pokud jim nebude vyplaceno 42 milionů dolarů v bitcoinech. Tajné soubory se týkají celebrit jako je Lady Gaga nebo prezident USA Donal Trump. Firma také zastupuje hvězdy včetně Bruce Springsteen, Lizzo a Madonny.

Známá hackerská skupina „REvil“, údajně z východní Evropy, ukradla soukromé e-maily, smlouvy a osobní údaje z newyorské advokátní kanceláře Grubman Shire Meiselas & Sacks. Potom, co byly požadavky na výkupné zamítnuty, hackeři na svých webových stránkách odtajnili první z dokumentů, který se týkal Lady Gaga. Soubor má velikost 2,4 GB. Možná se domníváte, že se jedná pouze o nudné a zdlouhavé kancelářské spisy, ale není to tak úplně pravda. Fakta, která jsou v nich uvedena jsou velmi zajímavá. Na ukázku několik faktů ze souboru Lady Gaga.

article_featured@3x

 

Pokud byste chtěli Lady Gaga na soukromou akci, v roce 2015 to stálo 750 000 dolarů. HBO koupilo záznam jejího koncertu za 4 miliony dolarů. Když vystupovala na SuperBowlu, měla ve smlouvě, že jí při vystoupení nesmějí být vidět ani tanga.

Mezi dokumenty patří smlouvy zasílané producentům, spolupracovníkům a členům její kapely, propagační dohody, výdajové listy, formuláře dohody o zachování důvěrnosti, dohody o výkonu umělců, propagační fotografie nebo proplacené faktury.

Protože se blíží volby, tak se Revil snaží zatlačit na Donalda Trumpa. „Pane Trump, pokud chcete zůstat prezidentem, proplaťte nám výkupné, jinak byste na tuto ambice mohli navždy zapomenout.” Skupina tvrdí, že od společnosti získala 767 gigabajtů informací, včetně smluv, dohod o mlčenlivosti, soukromých kontaktních informací a soukromé korespondence.

Hackeři také tvrdí, že získali soubory týkající se jiných minulých a současných klientů, včetně zpěváků Nicki Minaj, Mary J. Blige, Jessica Simpson a Ella Mai; Přehrávač NFL Cam Newton; herečky Priyanka Chopra a Idina Menzel; a rapová skupina Run DMC.

 

Zdroj, foto: dailymail.co.uk

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru