Dnes vyšlo 15 článků

Hackerskou soutěž neustál ani Firefox, pouze Safari

Hackerskou soutěž neustál ani Firefox, pouze Safari

V soutěži Pwn2Own v rámci bezpečnostní konference CanSecWest se podařilo expertům hacknout Firefox. Soutěž probíhala tento víkend a pokořený byl dokonce i Google Chrome a Internet Explorer.

Jediným prohlížečem, který odolal vytrvalé útoky bezpečnostních expertů byl produkt Apple – prohlížeč Safari na platformě Mac OS X Lion. Zajímavé je, že v průběhu minulých ročníků patřil k prohlížečům s horší bezpečností, jelikož v letech 2007 až 2010 byl úspěšně hacknutý jako jediný ze všech testovaných.

Firefox byl pokořený dvojicí složenou z Willema Pinckaersa a Vincenza Iozzoa. Prohlížeč byl plně aktualizovaný na verzi 10.0.2 a byl spuštěn na platformě Windows 7 SP1. Firefox spadl kvůli doteď neznámým bezpečnostním mezerám, které se podařilo hackerské dvojici úspěšně najít.

Již dnes budou vývojářům všech poražených prohlížečů poskytnuté detailní popisy odhalených bezpečnostních chyb. Proto můžeme v nejbližší době očekávat aktualizace s opravami.

Zdroj: Geek-news

Redaktor je studentem všeobecného gymnázia v Prachaticích a věnuje se především vývoji webových stránek a copywritingu. Začínal zde jako redaktor rychlých zpráv a u toho zůstal až do dnes. Začátkem března se stal šéfredaktorem Objevit.cz.

Komentáře

Nahoru