Dnes vyšlo 15 článků

Hackerská skupina Anonymous trollí Rusko s memem ve vojenské komunikaci

Hackerská skupina Anonymous trollí Rusko s memem ve vojenské komunikaci

Hackerská skupina Anonymous tvrdí, že infiltrovala ruské vojenské vybavení ve snaze narušit postup vojenských sil země na Ukrajině.

Kolektiv tvrdil, že zachytil ruské vojenské rádiové frekvence, aby odvysílal vizualizaci trollface, populárního meme obrázku šklebící se tváře, který se stal synonymem pro internetový trolling. Samostatná skupina hackerů minulý týden zaútočila na Rusko a sousední běloruské železnice a elektrickou síť a zastavila vlaky běloruských železnic v Minsku, Orši a Osipoviči, o nichž tvrdila, že byly používány k přepravě vojáků na Ukrajinu.

Anonymous on Twitter: “Activists are broadcasting troll faces on Russian military radio https://t.co/lovN3WNVa2” / Twitter

Běloruští kybernetičtí partyzáni se přihlásili k odpovědnosti za deaktivaci dopravních systémů běloruských železnic a odstranění jejich webových stránek pro prodej jízdenek, zatímco jiný hacker tvrdil, že trvale deaktivoval 109 221 internetových routerů v Rusku a 2 712 hraničních routerů podnikových sítí v Bělorusku.

Skupina na svém Twitteru sdílela klip šklebící se kreslené tváře a dodala, že aktivisté vysílali tváře trollů v ruském vojenském přenosu. Hackeři zaplavili přenos, jehož živé vysílání lze sledovat na YouTube, memy a hudbou, včetně virálního hitu Gangnam Style z roku 2013 a In the End od Linkin Park, ve zjevné snaze zablokovat vojenské výměny.

Společnost Anonymous, která stojí v čele kybernetických útoků „hacktivismu“ proti nigerijské vládě a ISIS prostřednictvím globální sítě hackerů, vyhlásila 24. února kybernetickou válku Ruské federaci a dodala, že její operace budou také zaměřeny na ruskou vládu v odvetě za její invazi na Ukrajinu. Anonymous se přihlásili k odpovědnosti za infiltraci ruských streamovacích služeb Wink a Ivi spolu s živými televizními kanály Rusko 24, Channel One a Moskva 24, aby v neděli odvysílaly válečné záběry z Ukrajiny. Vzalo si také zásluhy za hackování ruských televizních kanálů, aby mohly přehrávat ukrajinské písně, deaktivaci kremelských vládních sítí, včetně ministerstva obrany a Dumy, a odstranění televizního kanálu Russia Today v posledních několika týdnech.

 

Zdroj, foto: inews.co.uk

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru