Hackerovi, který byl zapojený do útoku ‚Celebgate‘, hrozí 5 let vězení

Hacker jménem Edward Majerczyk se přiznal, že účinkoval v kybernetickém útoku zvaném Celebgate v roce 2014. Ve federálním vězení by za počítačový podvod a zneužití dat mohl strávit až pět let. 28letý hacker využil phishing, přičemž přiměl celebrity zadat přihlašovací údaje do falešných „bezpečných“ stránek.

Edward Majerczyk nelegálně získal přístup k více než 300 osobním účtům na Gmailu a iCloudu, odkud si stáhl soukromé fotky a videa uživatelů. Oběti nebyly v soudních dokumentech jmenované.

hack-813290_1280

Hackerovi hrozí 5 let vězení. Zdroj: Pixabay

„Tento obžalovaný se nejenže naboural do e-mailových účtů, ale také do soukromých životů obětí, čímž způsobil rozpaky a trvalá poškození,“ uvedl zástupce ředitele FBI Deirdre Fike v tiskovém prohlášení. „Protože většina z nás používá zařízení obsahující osobní údaje, podobné případy by nás měli varovat a upozornit na ochranu našich dat.“

Edward Majerczyk byl obviněný ze šíření obsahu, který ukradl online. Ministerstvo spravedlnosti v tiskovém prohlášení poznamenalo, že vyšetřovatelé doposud neodhalili žádný přímý důkaz, který by spojoval hackera se skutečným únikem dat.

Zdroj: The Verge

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru