Dnes vyšlo 15 článků

Hackermeter chce nahradit životopisy otestováním znalostí programátorů

Pokud jste programátor hledající práci, zapomeňte na životopis. Hackermeter.com přináší revoluci. Ohodnotí vaše znalosti na základě vyřešení několika programátorských úloh od základních až po ty náročnější a podle toho sestavuje databázi programátorů hledajících zaměstnání.

Hackermeter je založen na konceptu kódovacích úloh. Čím lépe a rychleji provedete každou výzvu, tím vyšší bude vaše skóre. A čím vyšší je vaše skóre, tím lákavější budete pro potenciální zaměstnavatele. Proto si také na začátku vybíráte, zda jste programátor, který chce otestovat své znalosti, nebo zaměstnavatel, který chce najít vhodného kandidáta pro svoji pozici.

hackermeter

Když jste programátor

Dostanete několik výzev v posloupnosti podle obtížnosti. Musíte například prokázat, zda zvládnete udělat generátor Fibonacciho posloupnosti nebo zda dokážete určit, jestli je daný řetězec palindrom.

Každý úkol může být zpracován v jednom z pěti jazyků: Ruby, Python, Java, C++ nebo C. Váš kód píšete přímo v prohlížeči a jakmile máte pocit, že je hotový, pošlete ho k otestování. Kód se vyhodnotí a vaše skóre odpovídajícím způsobem naroste.

editor

Když jste zaměstnavatel

Jako zaměstnavatel můžete prohledávat programátory v databázi a Hackermeter se pokusí vám automaticky nabízet vývojáře, kteří by se nejlépe hodili pro vaši práci. Můžete si vyfiltrovat, jaké programovací jazyky má váš potenciální zaměstnanec ovládat či jakou úroveň ovládá. Poté, co najdete několik vhodných kandidátů, jim můžete poslat zprávu nebo – pokud si stále ještě nejste zcela jistí jejich kódovacím talentem – jim poslat i vlastní úlohu, kterou si od nich necháte vyřešit.

Zaměstnavatelé si také mohou úplně klidně přehrávat způsob vašeho kódování pěkně klávesu za klávesou. Pokud píšete rychle, dojde jim, že nemusíte ani moc přemýšlet a okamžitě si víte rady. Pokud rychle vložíte velký kus kódu, bude docela zřejmé, že jste ho odněkud zkopírovali (nebo více nevinně, že jste si to vše předtím napsali v nějakém editoru). Že je to příšerné? Ale kdepak, uznejte, že to není tolik odlišné od případů, kdy po vás některé firmy chtějí, abyste kódovali přímo před nimi.

filter-2

Web má momentálně dva takové nedostatky:

Nedostatek osobnosti programátora. Web zveřejní vaše skóre a vaše jméno. Efektivní? To ano. Ale také trochu depresivní. Proč nedají vývojářům šanci, aby se trochu prezentovali například krátkým videem či fotografií a popiskem?

Nedostatek transparentnosti. Poté, co dokončíte úkol a dostanete skóre, je docela těžké určit, proč jste získali zrovna takový počet bodů. Spoluzakladatel Hackermeteru Lucas Baker říká, že je to založeno na tom, jak dlouho vám napsání kódu trvalo, jak efektivní kód je a jak těžkou výzvou byl. Prý pracují na tom, aby bylo vysvětlení skóre trochu jasnější, ale momentálně je ještě dost nejasné.

Odrovná tedy Hackermeter životopisy nebo postaví proces přijímání programátorů do zaměstnání vzhůru nohama? Pravděpodobně ne, životopisy jsou důležité, sází na ně miliardy personálních oddělení. Ale ukazuje se nám tady zajímavý přístup, který jistě bude mít spousta firem chuť vyzkoušet. A pokud jste vývojář, který nemůže najít práci, za to, že si tam vytvoříte profil, také nic nedáte.

I když u nás v Česku to musíte brát trochu s rezervou.

Zdroj: techcrunch.com

Komentáře

Nahoru