Hackeři zveřejnili tisíce přihlašovacích údajů a vyhrožují, že zveřejní další

Hackeři zveřejnili tisíce přihlašovacích údajů a vyhrožují, že zveřejní další

Skupina hackerů pod jménem DerpTrolling tvrdí, že se jim povedlo dostat do PlayStation Network, Windows Live a 2K Games Studios. Dokonce zveřejnili soubor, který obsahuje téměř šest tisíc uživatelských jmen a hesel.

Přesně se prý jedná o 2131 hesel z PlayStation Network, 1473 uživatelů služby Windows Live a 2000 účtů 2k Game Studios.

Chtěli jen varovat

Skupina hackerů si však stojí za tím, že to celé vlastně udělali pro dobrou věc. Nikomu nechtěli ublížit.

„DerpTrolling v žádném případě nechce nikomu ublížit tím, že zveřejní citlivá data. Je to jen varování společností,“ tvrdí.

Tím, že dokument s ukradenými přihlašovacími údaji zveřejnili na Twitteru, ale jistě uškodili dostatečnému množství lidí.

Mají si to lépe zabezpečit

DerpTrolling chtějí upozornit na to, že by hlavní herní společnosti (Sony, Microsoft a 2K) měly modernizovat své servery, aby zabránily tomuto druhu hackingu. Vyhrožují, že pokud to neudělají, bude pokračovat zveřejňování citlivých údajů.

„Máme 800 000 dalších údajů z 2K a 500 000 údajů o kreditních kartách. Celkově máme k dispozici asi 7 milionů uživatelských jmen a hesel. Dělá to 2 miliony účtů Comcast, 620 000 Twitter účtů, 200 000 účtů Windows Live, 3 miliony facebookových účtů, 1,7 milionu účtů EA, atd.“

Budou s tím tedy Microsoft, Sony a 2K něco dělat? Není pochyb o tom, že by měli. Nikdo přece nechce, aby byly zveřejněny ještě další tisíce údajů, které měly zůstat navždy skryty.

Zdroje: Cnet, BI

Komentáře

Nahoru