Dnes vyšlo 15 článků

Hackeři zaútočili na ‚ruský Facebook‘ a prodávají 100 milionů uživatelských účtů

Uživatelé oblíbené ruské sociální sítě VKontakte se stali oběťmi hackerského útoku. A nyní počítačoví piráti prodávají 100 milionů uživatelských účtů. O tom, že sociální síť, která bývá mnohdy označovaná jako „ruský Facebook“, se stala předmětem kybernetického útoku, informoval portál LeakedSource.

Databáze obsahuje e-mailové adresy, jména, telefonní čísla, lokace a nezašifrovaná hesla. A momentálně se prodává za jeden Bitcoin (cca 584 dolarů). Ačkoliv se databáze začala prodávat teprve v těchto dnech, hackerský útok se odehrál pravděpodobně někdy v dřívější době. Předpokládá se, že v roce 2012 anebo 2013.

vkontakte

Sociální síť VKontakte napadli hackeři.

Brian Whittaker ze serveru ZDNet ověřoval, zda jsou data platná. A podle jeho slov databáze skutečně obsahuje platné výsledky.

I když se hackerský útok odehrál před několika lety, stále může mít nepříznivé důsledky. Uživatelé většinou používají svá hesla opakovaně, a tak hackeři mohou hesla z VKontakte používat i na jiných účtech obětí. Dnes jsme vás shodou okolností informovali i o tom, že Mark Zuckerberg používá stejná hesla na Twitteru a Pinterestu, a proto byly jeho účty hacknuté.

Pokud máte účet na VKontakte, změňte si své heslo. A stejně tak změňte i svá hesla na ostatních účtech na internetu.

Zdroj / Foto: Tech Insider

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru