Hackeři zaútočili na český e-shop. Ukradli přes 100 tisíc hesel a e-mailů

Internetový obchod Xzone.cz, který se zabývá prodejem her pro počítače a herní konzole, čelil před více než rokem hackerskému útoku. V té době se vedení domnívalo, že se jedná o neškodný útok. Nicméně nyní se ukázalo, že hackeři odcizili hesla a e-maily uživatelů. Ve středu 26. října 2016 o této skutečnosti internetový obchod informoval registrované uživatele prostřednictvím e-mailu.

V době útoku provozovatelé internetové prodejny předpokládali, že došlo k odcizení zhruba 30 kódů do her, ale na povrch vyplavaly nové skutečnosti. Kybernetičtí zločinci zneužili chybu v době, kdy e-shop začínal s novou službou. Chyba byla odstraněna a byla zvýšena bezpečnost serverů. Ale počítačoví piráti neútočili kvůli kódům do her.

xzone

Zdroj: Xzone.cz

Včetně klíčů hackeři získali databázi se zhruba 108 tisíci e-maily zákazníků. Bohužel, prolomili i šifrování, a tak získali i hesla. Internetový obchod, který pracuje na opatřeních, všem uživatelům resetoval heslo, přičemž upozornění rozeslal na e-mailové adresy. A pokud jste e-mail a heslo používali i u jiných profilů na internetu, doporučujeme jejich změnu.

Zdroj: EuroZprávy.cz

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru