Dnes vyšlo 15 článků

Hackeři z Anonymous vyhlásili válku Islámskému státu

Skupina Anonymous varuje: „Francouzi jsou silnější než vy a kvůli této kruté události budou ještě silnější.“ Hackeři ze skupiny Anonymous vyhlásili po pátečních útocích v Paříži teroristům ISIS válku.

„Měli byste vědět, že si vás najdeme. Nenecháme vás odejít. Zahájíme proti vám největší operaci,“ varují hackeři ze skupiny Anonymous.

Vzpomínáte si na skupinu Anonymous? Jednou za čas se hackeři domluví a zorganizují kybernetické útoky na webové stránky amerických institucí, filmových svazů a dalších velkých webových portálů. Nejvíce diskutovaná byla tato skupina před pěti lety a dnes se Anonymous znovu ozývá.

Za čím skupina Anonymous stála před pěti lety?

Před pěti lety americké úřady chtěly získat autora Wikileaks Juliana Assangeho, na co skupina Anonymous reagovala masivním a úspěšným útokem na federální webové stránky. Ačkoliv se hackeři nedostali k citlivým údajům, spousta webových stránek na doméně .gov byla vyřazená na několik hodin z provozu. Skupina Anonymous si tím získala zájem médií, což bylo pravděpodobně jejím hlavním cílem.

A nyní se Anonymous znovu ozývá

Za hackerskou skupinou Anonymous nestojí žádná organizace, do této skupiny se může přihlásit prakticky kdokoliv. Neexistuje žádný bos, žádný majitel, žádná autorita. Ve skupině působí profesionálové, kteří umí zaútočit a zorganizovat funkční DDoS, ale i laici.

Pestré je také věkové složení, přičemž nechybí zkušení pracovníci v IT, ba dokonce ani školáci. V roce 2013 kanadské úřady za účast v ilegálním DDoS útoku vyšetřovaly dvanáctiletého mladíka.

Anonymous zahajuje operaci #OpISIS

Po teroristických útocích, které se odehrály v pátek 13. listopadu v Paříži, se ozval kdosi pod značkou Anonymous. Na twitterovém účtu @GroupAnon se objevilo prohlášení, že hackerská skupina Anonymous vyhlašuje válku Islámskému státu. Tuto operaci skupina nazvala #OpISIS.

anonymous

Není zřejmé, zda se jedná pouze o vyhrožování a medializaci hackerské skupiny, nebo zda se jedná o profesionální hackery, kteří útok myslí vážně.

V sobotu se na YouTube kanálu Anonymous Nord objevilo také video ve francouzštině, které obsahuje veškeré prvky charakteristické pro skupinu Anonymous. Nechybí tradiční znělka, mluvčí v masce Guye Fawkese a hudební podkres. Video obsahuje stejné poselství jako zpráva na Twitteru. Anonymous podotýká, že jejich hackeři jsou silnějším lidským kapitálem než hackeři protistrany. V následujícím období skupina slibuje kybernetický protiútok.

„Očekávejte masivní kybernetické útoky. Válka je deklarovaná. Připravte se,“ zaznělo ve videu.

Nyní je otázka, zda to Anonymous myslí vážně či se jedná pouze o jakési vyhrožování skupiny.

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru