Hackeři ukradli všechny bitcoiny na české burze Bitcash

Nedávno byla napadena česká burza Bitcash specializující se na internetovou měnu bitcoiny. Všichni registrovaní uživatelé přišli o své investice, nyní vymáhají škody, ale prozatím bez úspěchu.

Před několika dny utrpěla bitcoinová scéna v České republice poměrně velký zásah. Konkrétněji burza Bitcash, kde jste měli možnost nakupovat virtuální internetovou měnu v hodnotě několika milionů. Na neznámého pachatele podala včera společnost trestní oznámení.

Hackeři ukradli všechny uložené Bitcoiny a nyní pro všechny uživatele čeká jen přívětivá zpráva

„Server Bitcash.cz byl napaden hackery. Dnes cca v 17:00 bylo prolomeno zabezpečení serveru a vykradena bitcoin peněženka. Bohužel, noční můra se stala skutečností. Řešíme způsob útoku, zabezpečení a co můžeme dál podniknout. Budeme vás informovat.“

 

bc (1)

Bitcoiny, internetová měna

Systém je dobrý nebo špatný?

Tento nedávný útok a krádež bitcoinů ukazuje opět dvojí strany tohoto systému. Může se jednat o zajímavou věc, při které si můžete poměrně hodně vydělat. A další, ale tou zápornou stránkou je riziko, že kdykoliv mohou klienti přijít o své peníze.

Klienti, kteří před dvěma dny o své peníze přišli se dohadují, že budou společnost hromadně vymáhat, aby jim vrátila jejich peníze.

Pokud může nějak pomoct ke krásné a inspirativní budoucnosti, tak tím, že o ni bude psát.

Komentáře

Nahoru