Dnes vyšlo 15 článků

Hackeři ukradli nevydané písně Michaela Jacksona

Hackeři ukradli nevydané písně Michaela Jacksona

Hudební vydavatelství Sony Music v pondělí potvrdilo, že hackeři ukradli mnoho nevydaných skladeb zesnulého Michaela Jacksona. Ke krádeži došlo údajně ještě minulý rok, krátce po tom, co hackeři získali údaje k více jak 75 milionům uživatelů herní sítě Sony Playstation Network.

Kromě písní Krále popu se hackeři mohli také zmocnit i dalšího vzácného materiálu Sony Music, například nepublikovaných skladeb od Foo Fighters, Ollyho Mursa nebo Avril Lavigne. V této souvislosti se v pátek na soudu ve Velké Británii objevili dva muži, kteří jsou za únik zodpovědní. Zadrželi je již minulý rok v květnu a obvinili je v listopadu. James Marks z Daventry a James McCormick z Blackpoolu však obvinění z hackerského útoku odmítají. Soudní proces by s nimi měl začít v lednu 2013.

Vydavatelství Sony Music podepsalo v roce 2010 kontrakt na 250 milionů amerických dolarů, na základě kterého má právo nakládat s hudbou Michaela Jacksona. Podle smlouvy by mělo vydat v průběhu sedmi let 10 alb s zatím nepublikovanou tvorbou legendárního zpěváka. První takovou nahrávkou bylo album Michael, které vyšlo v prosinci 2010.

Zdroj: Reuters.com

Redaktor je studentem všeobecného gymnázia v Prachaticích a věnuje se především vývoji webových stránek a copywritingu. Začínal zde jako redaktor rychlých zpráv a u toho zůstal až do dnes. Začátkem března se stal šéfredaktorem Objevit.cz.

Komentáře

Nahoru