Hackeři ukradli hesla k 68 milionům účtů na Dropboxu

V roce 2012 se stalo cloudové úložiště Dropbox cílem počítačových pirátů, kteří ukradli 68 milionů přístupů k uživatelským účtům. A nyní jsou údaje dostupné na černém internetovém trhu.

V roce 2012, kdy došlo k hackerskému útoku na úložiště Dropbox, provozovatel uvedl, že došlo ke krádeži databáze s e-mailovými adresami. O tom, že byla ukradena i zašifrovaná hesla, nepadlo ani slovo. Pravda vychází najevo až nyní, o čtyři roky později.

dropbox

Hackeři ukradli hesla k 68 milionům účtů na Dropboxu.

Ukázalo se, že hackeři odcizili také hesla k 68 milionům uživatelských jmen. A tato hesla se dostala do oběhu v temných zákoutích internetu. Není však zřejmé, kdo k nim měl přístup v posledních čtyřech letech.

Polovina hesel je zabezpečena silnou hashovací funkcí bcrypt (lze velice těžce získat původní heslo). A k zabezpečení druhé polovině hesel byla použita starší hashovací funkce SHA-1. Naštěstí, hesla byla ještě „osolena“ (salted hash), a tím je dekódování obtížnější.

Stali jste se obětí hackerů?

Jestliže chcete zjistit, zda jste se stali také obětí tohoto útoku, potom stačí využít službu Have I Been Pwned?, ve které se vám zobrazí, zda se váš e-mail nachází v databázi uniklých hashů. Nastavte si nové heslo a nepoužívejte stejná hesla pro všechny své účty. Pokud jste používali jedno stejné heslo, potom musíte změnit hesla u všech účtů.

Zdroj: The Guardian

Každý to rád bez pravopisných chyb.

Komentáře

Nahoru