Hackeři ukradli citlivé údaje ze seznamky, která je určená pouze pro krásné lidi

Internetová seznamka BeautifulPeople.com je určená pouze pro krásné lidi. Proces hodnocení vzhledu probíhá už při samotné registraci. A pokud systém zhodnotí váš vzhled jako nedostatečně přitažlivý, do seznamky se nezaregistrujete. Nicméně provozovatel internetové seznamky se potýká s nemalými problémy, protože hackeři získali citlivá data více než 1,1 milionu uživatelů.

Databáze s citlivými údaj obsahuje jména, adresy, telefonní čísla, dosažené vzdělání, informace o přednostech ve vztahu a soukromé zprávy. A nechybí ani údaje o barvě očí, výšce, váze anebo barvě vlasů.

beautifulpeople com

Seznamka pouze pro krásné a přitažlivé lidi

Hackeři měli internetovou seznamku napadnout už v prosinci loňského roku, ale provozovatel oznámil, že se jednalo pouze o napadení testovacích serverů bez uživatelských údajů. Bohužel, Troy Hunt provozující portál HavelBeenPwned.com, s tvrzením provozovatele nesouhlasí. Prostřednictvím portálu si můžete snadno zjistit, zda se vaše webová stránka objevuje v některé z hacknuté databáze. Troy Hunt tvrdí, že databáze obsahovaly skutečné osobní údaje uživatelů, které jsou nyní na prodej na fóru.

Databáze obsahuje vedle osobních informací také šifrovaná hesla, 15 milionů soukromých zpráv a soukromé fotografie.

Zdroj / Foto: Forbes

Komentáře

Nahoru