Dnes vyšlo 15 článků

Yahoo hlásí další obří únik dat

Už v září letošního roku jsme vás informovali o tom, že počítačoví piráti se už v roce 2014 dostali k citlivým údajům uživatelů Yahoo. Tehdy došlo k odcizení citlivých dat k 500 milionům uživatelských účtů, přičemž se do rukou hackerů dostala jména, e-mailové adresy, telefonní čísla, data narození a ověřovací otázky s odpověďmi. Údajně neunikla citlivější data jako bankovní účty či čísla platebních karet. Ale nyní se objevily další skutečnosti, které by mohly ohrozit prodej Yahoo společnosti Verizon.

Před několika měsíci se mluvilo o 500 milionech uživatelských účtů. V té době klesl počet uživatelů firmy o 2,5 procenta. Nové skutečnosti ukázaly, že kybernetičtí zločinci ukradli v roce 2013 údaje z více než miliardy účtů firmy Yahoo. Viníci z obou případů nebyli doposud odhaleni.

yahoo-1715856_1280

Zdroj: Pixabay

Odborníci si myslí, že útoky provedla některá zahraniční vláda, která se snažila získat informace o konkrétních lidech. Pokud by totiž útok spáchali komerční hackeři, databáze by se už objevily na webu k prodeji, k čemuž prozatím nedošlo.

Společnost Yahoo chce koupit telekomunikační gigant Verizon. Ale pokud bude i nadále klesat počet uživatelů, mohl by Verizon ztratit zájem o obchod.

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru