Hackeři ukradli 81 milionů dolarů bance, která neměla žádný firewall

Lidé by se měli poučit z chyb vlastních anebo z chyb někoho jiného. Centrální banka Bangladéše budoucím majitelům bank dokázala, že šetřit na zabezpečení sítě se rozhodně nevyplácí. Hackerům se podařilo z banky ukrást 81 milionů dolarů, protože banka nepoužívala žádný firewall. V historii se jedná o největší bankovní loupež.

K ukradení peněz došlo už v únoru letošního roku. Hackeři se dostali do systému banky, přičemž peníze přesunuly na bankovní účty na Filipínách a Srí Lance. Nicméně část transakcí byla pozastavená, protože hackeři udělali chybu při žádání o realizaci několik transakcí. Namísto „foundation“ napsali nesprávně slovo „fandation“.

work-933061_1280

Hackeři ukradli 81 milionů dolarů bance, která neměla žádný firewall.

A pokud by hackeři neudělali pravopisnou chybu, mohli by mít dnes na svém kontě téměř 1 miliardu dolarů. Bangladéšská banka používá velice levné síťové switche. A zároveň neměla žádný firewall, tudíž pro hackery bylo velice snadné zachytit přihlašovací údaje k bankovnímu systému.

Policie nezná totožnost hackerů, protože kvůli levnému hardwaru banky není možné zjistit, kde hackeři získali přístup k síti.

Zdroj / Foto: Mashable

Komentáře

Nahoru