Hackeři prý zaútočí na iPhony, pokud Apple nezaplatí výkupné

Skupina hackerů se snaží vydírat Apple vzhledem k údajnému přístupu k emailům v iCloud. Skupina hackerů, kteří se označili jako skupina z Turecka, požadují výkupné výměnou za smazání dat, kterými by mohli vymazat mobilní zařízení uživatelů Apple.  

Hackeři, kteří se označili jako členové jedné turecké skupiny požadovali 75 tisíc dolarů v bitcoinech (cca 2 miliony Kč) nebo dárkové karty na iTunes v hodnotě 100 tisíc dolarů (cca 2,5 milionu Kč) výměnou za smazání citlivých přístupových dat k emailovým účtům uživatelů Apple.

hacker-1446193_1280

Hackeři zaslali do společnosti Apple fotografie pořízené z iCloud a YouTube video, kde ukazují, jakou mohou být pro uživatele Apple produktů hrozbou. Společnost Apple uklidňuje své uživatele, že se nemají čeho obávat a už podnikla veškerá potřebná opatření. Archivovanou komunikaci s hackery firma zaslala příslušným orgánům.

zdroj/foto: motherboard, pixabay

 

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru