Dnes vyšlo 15 článků

Hackeři napadli veřejný dopravní systém v San Franciscu a požadovali 70 tisíc dolarů

V pátek 25. listopadu 2016 hackeři napadli systém městské hromadné dopravy v San Franciscu. V systému na počítačích zanechali následující zprávu: „Hacknuli jsme vás. Všechna data jsou šifrovaná.“ Počítačoví piráti požadovali od města za zprovoznění systému platbu ve výši 70 tisíc dolarů s hrozbou, že jinak zveřejní systémová data na internet.

V posledních letech jsou takzvané ransomware útoky stále běžnější. Hackeři zašifrují data počítače a za jejich odblokování požadují platbu v kryptoměně (Bitcoin) s hrozbou, že jinak trvale odstraní soubory v počítači. Antiviroví a bezpečnostní odborníci doporučují často zálohovat systém a odmítnout zaplatit.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Zdroj: Inhabitat

V neděli 27. listopadu 2016 byl systém městské hromadné dopravy opět funkční. Společnost nechce uvést, jak k obnovení funkčnosti systému došlo. Pouze dodala, že situace je předmětem probíhajícího vyšetřování a že nebyly ohroženy osobní údaje zákazníka, ani transakční údaje. Incident měl pro cestující jedno pozitivum, protože po celou dobu zablokování systému jezdili zdarma.

Zdroj: Inhabitat

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru