Dnes vyšlo 15 článků

Hackeři napadli Twitter Centrálního velení USA

Hackeři napadli Twitter Centrálního velení USA

V pondělí byl hacknutý Twitter účet amerického Centrálního velení (Centcom). Za útokem stojí osoby považující se za součást islámského státu. Podepsala se pod něj totiž skupina ISIS, což je právě jedna z jeho starších zkratek.

ISIS na Twitteru @centcom publikovala jasnou zprávu:

„ISIS už je tady, jsme ve vašich počítačích, v každé vojenské základně,“ píše se ve tweetu. „S Alláhovým svolením jsme teď v Centcomu.“

american_soldiers

„Američtí vojáci, přicházíme. Hlídejte si záda.“

Změnily se i profilová a úvodní fotka

Změnily se i profilová a úvodní fotka

Jde i o YouTube

Hacknutý byl i YouTube účet Centcomu. Objevila se tam dvě propagandická videa islámského státu a jako profilový obrázek se objevil stejný snímek muže se šátkem kafíja (palestina) jako na Twitteru.

youtube

Twitter účet byl pozastaven a YouTube účet odstraněn.

Není to až taková krize

Světem se zpráva o hacknutí šíří rychlostí blesku. Jako vždycky když jde o nějaký hackerský útok. Existují však lidé, kteří poukazují na to, že se nemáme čeho bát. Hacknutý byl Twitter a YouTube, ne Centcom. Twitter i YouTube jsou civilní technologie, které Centrální velení používá jen pro PR.

Dokonale to vystihuje následující komiks. Kdyby hackeři shodili web CIA, lidé by to brali, jako že se někdo naboural do počítačů CIA. Počítačoví experti by to viděli tak, že někdo strhl plakát, který vyvěsila CIA.

cia

Takhle je to téměř vždycky, když jde o hackerské útoky

Jednoduše řečeno: Když hackeři získali přístup k účtům Centcomu na sociálních sítích, neměli bychom si z toho dělat velké starosti. K tomu, aby získali citlivé informace, to má ještě hodně daleko. Dokonce z Pentagonu přišla zpráva, že se nezdá, že by hackeři způsobili nějaké vážné problémy.

Zdroje: HF post, VOX, Washington post

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru