Hackeři napadli Snapchat. Ukradli 4,6 milionů dat, které jsou volně stažitelné

Hackeři napadli Snapchat. Ukradli 4,6 milionů dat, které jsou volně stažitelné

Před nedávnem došlo k úniku uživatelských dat z oblíbené aplikace Snapchat. Tato data byla uveřejněna na speciální (hackery vytvořený web), kde se dají volně stáhnout. Hackerům se podařilo získat uživatelská jména, bydliště a především telefonní čísla. Uživatelé pochybují o bezpečnosti Snapchatu.

Oblíbená aplikace na sdílení obrázků, videí, zpráv apod., Snapchat, se před nedávnem stal cílem hackerů. A jak to dopadlo? Následkem byl únik 4,6 milionů uživatelských dat včetně telefonních čísel. Hackeři vytvořili i webovou stránku SnapchatDB, kde si takřka každý může ukradené informace stáhnout ve formátu .SQL či .CSV. Co vše se podařilo stáhnout? U každého uživatele (4,6 mil) nalezneme telefonní číslo, uživatelské jméno a následně město, ve kterém uživatel žije. Nejvíce dat bylo hlavně z Ameriky, kde se tato aplikace využívá ve velkém.

Údajně nedostupné

Na internetu se začalo objevovat, že tyto informace jsou již nedostupné, a dají se maximálně stáhnout v podobě torrentu.

Databáze na internetu, které se dají stáhnout

Databáze na internetu, které se dají stáhnout

 Volně ke stažení

My jsme to ještě jednou otestovali. Podařilo se nám stáhnout oba dva soubory (v již zmiňovaných formátech) a do tabulek jsme nahlédli… (Kvůli ochraně dat se texty nedají přečíst)

Screenshot_4

 

 Ochrana uživatelů

 Naopak na ochranu uživatelů vznikl další web lookup.gibsonsec.org (autoři Robbie Trenchemy a Will Smeindlein), kam uživatelé zadají své uživatelské jméno a dozví se, zda byl i jejich účet napaden. 

Screenshot_5

Uživatelé si mohou ověřit, zda i oni jsou obětí

Zabezpečení Snapchatu je nedostačující

Hlavním cílem, proč hackeři napadli Snapchat, je ukázat veřejnosti, jak je tato oblíbená aplikace zabezpečená.

https://www.youtube.com/watch?v=0cMxnyJMYw4

 

 

 

Pokud může nějak pomoct ke krásné a inspirativní budoucnosti, tak tím, že o ni bude psát.

Komentáře

Nahoru