Dnes vyšlo 15 článků

Hackeři napadli seznamku pro HIV pozitivní

Provozovatel internetové seznamky HZone, která je určená nezadaným HIV pozitivním lidem, čelí velkému skandálu. Firmu sídlící v Hongkongu napadli hackeři, kteří se dostali do databáze uživatelů. Informace o pěti tisících registrovaných zveřejnili na internetu.

Na uniknuté informace upozornil výzkumník Chris Vickery, který se nejprve nedočkali odpovědi. Následně se mu provozovatel seznamky ozval s výhružkou žaloby za šíření poplašných zpráv. Nicméně informace o hackerském útoku se dostaly do médií a teprve poté se seznamka HZone začala o situaci zajímat.

Databáze byla napadená před 29. listopadem. Chris Vickery upozornil na tento problém dne 5. prosince prostřednictvím společnosti Databreaches.net. Provozovatel seznamky se začal problému věnovat až 13. prosince.

Data-breach-at-HIV-dating-app

Seznamka pro HIV pozitivní byla napadená hackery.

Z databáze unikly citlivé informace, jako jsou datum narození, náboženství, tělesné míry, počet dětí, etnický původ, e-mailové adresy a přihlašovací údaje.

Teprve 13. prosince generální ředitel seznamky Justin Robert rozeslal interní e-mail uživatelům aplikace, ve kterém potvrdil průnik hackera do databáze. Hacker údajně změnil údaje na několika profilech. Nechybělo ani varování:

„Tato aplikace je napadená. Unikají z ní informace o uživatelích. Nepoužívejte ji.“

Vše je opět pod kontrolou

Ředitel společnosti HZone tvrdí, že oddělení informační technologie má databázi pod kontrolou. Uživatelé se podle jeho slov nemusí bát o svá citlivá data.

 „Naši bezpečnostní experti neúnavně pracovali po celý týden na tom, aby zabránili únikům citlivých dat z databáze. Zajistili její bezpečnost také v budoucnosti. Naše systémy zachytily důležité údaje, jež se týkají skupiny, která se podílela na zavrženíhodném aktu nabourání do našich databází. Jakýkoliv pokus o krádež těchto údajů je opovrženíhodným a nemorálním činem. Vyhrazujeme si právo žalovat tyto lidi u příslušných soudů,“ podotkl Justin Robert.

Ačkoliv Justin Robert ujistil uživatele, že jsou jejich profily v bezpečí, někteří stále zaznamenávali problémy. Justin Robert rozeslal další e-mail, ve kterém žádal o součinnost při odstraňování bezpečnostních chyb. Ředitel současně ujistil uživatele, že má důkazy o tom, kdo se k databázi dostal, zveřejnil varování o napadené službě a dokonce mazal fotografie na profilech.

K zásahům do profilů se přihlásila firma Databreaches.net, která chtěla ochránit uživatele HZone poté, co seznamku napadli hackeři. Hrozilo totiž, že se fotografie včetně osobních informací zobrazí na veřejně dostupné webové stránce.

„Lidé s pozitivním HIV čelí mnoha problémům a nyní by se potýkali s dalšími starostmi kvůli úniku osobních a finančních informací z databáze, kterou napadli hackeři. Seznamka HZone ohrozila jejich bezpečnost. Kdyby lépe komunikovala, mohli by se uživatelé dříve dozvědět o hackerském útoku a současně by rychleji napravila tuto situaci. Místo toho chtěla podávat žalobu na člověka, který na útok upozornil,“ zmínil se k této situaci Salted Hash z firmy Databreaches.net.

Zdroj / Foto: Mirror

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru