Hackeři napadli iOS 9 a dostali za to 24 milionů korun

V září letošního roku byla vydaná nová verze iOS 9. Ihned po představení této verze zveřejnila bezpečnostní společnost Zerodium výzvu, které se ujal nejeden milovník hackování. Pro zvýšení bezpečnosti nového operačního systému firma specializující se na vývoj bezpečnostního softwaru nabídla komukoliv, kdo nabourá iOS 9 odměnu ve výši 1 milion dolarů (cca 24 milionů korun). A podařilo se.

Abyste získali částku 24 milionů korun, museli jste hacknout iOS 9 na dálku a museli jste zařízení na dálku ovládat. Cílem útoku mohl být iPhone či iPad s aktuálním operačním systémem ve verzi 9. Přestože je operační systém jablíčkové společnosti Apple považován za nejvíce bezpečnou platformu, před několika dny firma Zedorium sdělila, že se podařilo iOS 9 hacknout a hackerský tým získal slíbenou odměnu.

zerodium

Touto výzvou se poučí jak Apple, tak i samotná bezpečnostní firma Zerodium. Apple pravděpodobně chyby v následující aktualizaci opraví a Zerodium se poučí, že i ten nejbezpečnější systém může mít malou bezpečnostní skulinku.

Zdroj / Foto: Computer Woche

Každý to rád bez pravopisných chyb.

Komentáře

Nahoru