Hackeři napadli foodie sociální síť Zomato a získali 6,5 milionu uživatelských hesel

Původně indická foodie sociální síť Zomato se stala obětí hackerského útoku, přičemž kybernetičtí zločinci získali osobní informace k 6,6 milionu účtům. Indická společnost, která poskytuje své služby ve více než 20 zemích světa, začala bít na poplach, když odhalila, že hackeři získali 17 milionů uživatelských záznamů, a to konkrétně e-mailové adresy a hesla, naštěstí nezískali údaje o kreditních kartách.

Sice hacker nejprve nabídl ukradené informace k prodeji, ale později nabídku odebral, a to pod podmínkou, že Zomato zavede plnohodnotný program Bug Bounty. Deepinder Goyal, CEO Zomato, na Twitteru potvrdil, že společnost bude finančně odměňovat hackery, pokud narazí na nějakou bezpečnostní mezeru na webové stránce.

zomato

Sociální síť Zomato resetovala hesla všech zasažených uživatelů a prozradila, že 60 procent ze 17 milionů uživatelských záznamů je vázáno na sociální sítě Twitter a Facebook, a proto nebyly hackerským útokem ovlivněny. Společnost dále tvrdila, že hesla, která byla odcizena, nelze snadno převést zpět na prostý text. Nicméně bezpečnostní experti neměli problém získat původní hesla z ukázek, které hacker poskytl.

Znamená to tedy, že Zomato nemá dostatečné bezpečnostní opatření. Ale není to jediná společnost, protože spousta velkých firem nemá odpovídající bezpečnostní opatření, které by ochránilo uživatele.

Štítky: ,

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru