Hackeři napadli anonymní seznamku, v ohrožení jsou data 37 milionů uživatelů

Ashley Madison – jedna z největších anonymních seznamek na světě – shromažďuje data 37 milionů uživatelů. Nicméně seznamka byla napadena hackerskou skupinou The Impact Team, která vyhrožuje zveřejněním citlivých dat a fotografií, pokud nebude celý portál zrušen. Zjevně se nejedná o poplach, neboť hackerská skupina část dat již na internetu zveřejnila.

ScreenHunter_2

Anonymní seznamka napadnuta hackery

Avid Life Media, provozovatel seznamky Ashley Madison, potvrdil bezpečnostní chybu na straně jejich serverů. Naštěstí, chybu se podařilo odstranit a nyní jsou veškerá data chráněna. Nicméně citlivé údaje – sexuální fantazie, intimní fotografie, údaje kreditních karet – se dostaly ven. Nyní je pouze na hackerské skupině, zda se data dostanou do oběhu na internet či zůstanou nadále utajena.

Anonymní seznamka pro vdané ženy a ženaté muže

Ashley Madison je anonymní seznamka, přičemž cílovou skupinou jsou vdané ženy a ženatí muži. Spousta lidí v manželství není spokojena a chce zažít něco nového v sexuálním životě. Každých šest sekund se na portál registruje nový uživatel, což potvrzuje popularitu tohoto projektu. Avid Life Media však provozuje více kontroverzních portálů – CougarLife pro zralé ženy vyhledávající povyražení či EstablishedMen pro zajištěné muže, kteří si chtějí vydržovat krásnou slečnu.

„Přerušení provozu Ashley Madison a EstablishedMen vás sice bude něco stát, ale neochota spolupracovat bude ještě dražší,“ odeslal zprávu hackerský tým provozovateli.

Zdroj: Venture Beat

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru