Hackeři mohou proniknout do bezpečnostních kamer Dahua, protože obsahují chyby

Určité druhy bezpečnostních IP kamer a videorekordérů značky Dahua Technology obsahují chyby, kvůli nimž mohou počítačoví piráti proniknout do přístrojů a ovládat je vzdáleně. Bezpečnostní chybu, která umožňuje využít zadní vrátka, odhalil tester vystupující pod názvem Bashis.

Bashis podle serveru SecurityWeek.com zjistil, že hacker by mohl v případě nabourání se do zařízení získat jeho kompletní uživatelskou databázi včetně uživatelských jmen a hesel, ba dokonce i přihlašovacích údajů správce. Společnost Dahua Technology po zjištění bezpečnostní chyby vydala aktualizaci firmwaru a informovala o odhalené zranitelnosti. Bezpečnostní chybu podle výrobce způsobila malá část kódu.

hacking-2077124_1280

Zdroj: Pixabay

„Je třeba zdůraznit, že chyba není důsledkem nebezpečného útoku na jakoukoli konkrétní instalaci našich produktů. Objevil ji nezávislý tester, který se zabývá testování výrobků od různých dodavatelů,“ uvedla firma.

Výrobce doposud našel jedenáct IP kamer a videorekordérů obsahující tuto chybu, ale i nadále provádí šetření, a tak se mohou objevit další. Jestliže tedy máte zařízení Dahua Technologies, měli byste aktualizovat jeho firmware.

Zdroj: Dvojklik

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru