Dnes vyšlo 15 článků

Hackeři mohou ovládat váš telefon přes Siri nebo Google Now

A je to tady zase. Výzkumníci našli způsob, jak by mohli hackeři proniknout do vašich telefonů přes Siri nebo Google Now. Ale žádný stres! Zatím to testují pouze v laboratořích, žádný útok hackera tímto způsobem se dosud neobjevil.

Dva výzkumníci pracující pro francouzskou vládu přišli na způsob, jak posílat příkazy do iPhonu nebo Android zařízení pomocí Siri nebo Google Now. Využili sluchátek.

Drát od sluchátek používají jako anténu, přes kterou posílají elektromagnetické signály z open source Radio softwaru na svém notebooku nebo smartphonu. Mají to vyzkoušené na pět metrů a umí touto technikou přes Siri nebo Google Now třeba napsat SMS zprávu nebo otevřít webovou stránku.

siri-what-can-i-help-you-with

Co nám tedy hrozí?

Podle výzkumníků by hackeři mohli váš telefon navádět k navštívení škodlivých webových stránek nebo volání na placená čísla. Ale vzhledem k tomu, že útočník potřebuje jako anténu sluchátka, jsou telefony zranitelné pouze tehdy, když jsou do nich sluchátka zapojena. Musí být rovněž povolený mikrofon.

Navíc když budete zrovna u telefonu, asi si všimnete, že se něco děje a že sám otevírá webové stránky, které by neměl, a včas tomu zabráníte…

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru