Dnes vyšlo 15 článků

Hackeři mohli okrást miliony zákazníků o jejich osobní data

Hackeři mohli okrást miliony zákazníků o jejich osobní data

Lidé nakupující v americkém řetězci Target mohli hackeři ukrást data z jejich platebních karet.

Zákazníci, kteří nakupovali zboží v maloobchodním řetězci Target během listopadu a prosince (27.11 – 15.12) mohli být okradeny o důvěrná data v podobě jména uživatele a čísla karty.

Ani první, ani poslední…

Nejednalo by se o jedinou krádež podobného stylu, ale také ne o poslední. Společnost prozatím neuveřejnila a asi ani nezjistila, jakým způsobem byla ochrana dat překonána. Řetězec prodejen tento problém s placením prostřednictvím platebních karet vyřešil a uvědomuje zákazníky, že beze strachu mohou nakupovat a platit kartou. Požádala však všechny zákazníky, aby (pro jistotu) zkontrolovali výpisy z karet, aby ohlásily jakékoliv podezřelé aktivity na svých účtech.

Špatné načasování

Obchodní řetězec se nejprve snažil tuto zprávu ututlat, ale evidentně se mu to nepodařilo. Tato informace se doopravdy aktuálně maloobchodnímu řetězci moc nehodila, neboť je před Vánoci, kdy obchodníci očekávají velké zisky. U této společnosti to mohlo značně poškodit reputaci a spotřebitelé se začali obávat o bezpečnost svých důvěrných osobních dat

 „Nejvyšší prioritou společnosti Target je udržení důvěry zákazníků. Při řešení tohoto problému jsme postupovali rychle, takže zákazníci mohou bez obav nakupovat,“ uvedl šéf podniku Gregg Steinhafel.

 zdroj

Komentáře

Nahoru