Hackeři jsou prostě nevyzpytatelní – teď je baví vibrátory!

Hackeři jsou prostě nevyzpytatelní – teď je baví vibrátory!

Oblíbená záliba hackerů v mobilních telefonech, tabletech, počítačích a další chytré elektronice se rozrostla o „dalšího člena rodiny“. Dnes už před nimi nejsou v bezpečí dokonce ani vibrátory! Jak se jim to vlastně povedlo a co všechno jsou svým konání schopni způsobit či spíše zjistit? Budete překvapeni!

Smart vibrátor

Dnes už jistě nikoho nepřekvapí, že na poli technických vymožeností se objevily i tyto, ženami velice oblíbené hračky. U jejich zrodu stála kanadská společnost Standard. Je tomu již pár let, co na trh vstoupil první „chytrý vibrátor“. Tento pojem znamená, že svého bzučícího miláčka můžete jednoduše připojit na web – a každý takový přístroj je pro hackery velkou výzvou!

sex-3261242_960_720

We Vibe

Příznačný název přístroje We-Vibe odstartoval následný „nálet“ hackerů v plné síle. Vibrátor se totiž dá připojit na mobilní telefon a jeho pomocí jej naprosto ovládat. Je možnost volit veškeré hodnoty, které vibrátor dovoluje – což často využívaly páry, které spolu z různých důvodů nemohli zrovna být. Prostě si to „užili“ na dálku, kdy partner dle svého uvážení ženě nastavoval intenzitu či četnost vibrací.

pri_55244700

Tahle skvělá myšlenka ale zastínila ostatní negativa, jež vyplynula na povrch až po nějaké době používání. Právě z toho důvodu, že je vibrátor volně připojen do aplikace, je prakticky nezabezpečen a každý hacker se tak může účastnit této párové zábavy.

„Špehové“ i uvnitř společnosti?

Nicméně hackeři nakonec nebyli jediným problémem. Poté, co již dva nespokojení klienti podali na společnost žalobu, ukázalo se, že dokonce i tahle společnost měla přístup datům v momentě, kdy byl vibrátor zrovna používán. Hodnoty jako teplota, frekvence vibrací či jeho délka používání byly tak prakticky dostupné pro všechny její zaměstnance.

I když jsou všechna data již smazána – nebo tedy bylo to společnosti dáno následným soudem, nikdy nevíte, jestli vaše údaje o dovádění někde nefigurují.

Můžeme jenom hádat, co si tito „šikovní“ hackeři vyberou za svůj cíl příště?

Zdroj text/foto: https://metro.co.uk/2017/10/02/hackers-can-detect-your-butt-plug-from-outside-your-house-and-turn-it-on-6971070/?ito=facebook

Komentáře

Nahoru