Dnes vyšlo 15 článků

Hackeři dokázali prolomit většinu prohlížečů

Hackeři dokázali prolomit většinu prohlížečů

Na známe každoroční hackerské soutěži Pwn2Own se zkušení hackeři snažili prolomit ochranu nejrozšířenějších prohlížečů jako jsou Safari, Internet Explorer, Mozzila Firefox a Google Chrome, ale i ochranu Apple iPhone. Ve většině případů dokázali ovládnout počítač dokonce během několika minut. Vincenzo Iozzo a Ralf-Philipp Weinmann dokázali iPhone ovládnout během pěti minut,  známý Charlie Miller potřetí obešel Safari, což se nikomu jinému nepovedlo, nováček Peter Vreugdenhil hacknul prohlížeč Internet Explorer 8 na operačním systému Windows 7 za necelé tři minuty a nakonec německý student pod přezdívkou Nils dokázal obejít i Firefox také na Windows 7.

Všichni výše jmenovaní hackeři si odnesli po 10 000 dolarech jako odměnu, dvojce Vincenzo Iozzo a Ralf-Philipp Weinmann si společně odnesli 15 000 dolarů. Opravdovým vítězstvím se však může pyšnit Google, který vyvinul prohlížeš Google Chrome. Nikomu se ho na této soutěži nepodařilo prolomit.

Štítky:

Roman Králíček je studentem ČVUT fakulty stavebního inženýrství. Je mu 21 let a na internetu je dobře znám pod přezdívkou Wawer Rewold. Můžete ho potkat nejlépe na některých diskuzních forech, především na Rostworld.cz, kde se ujímá funkce administrátora. Mezi jeho koníčky patří florbal, knihy a studování cizích jazyků.

Komentáře

Nahoru