Hacker závislý na sledování lidí při sexuálním aktu přes webkameru. Buďte ostražití

Spousta hackerů útočí na účty a stránky ostatních pro peníze. Stefan Rigo je však jiný případ. Dle národní zločinecké agentury (NCA) – britské verze FBI – tento usvědčený hacker prohlašoval, že je závislý na hacknutí domácích kamer a dívání se na nic netušící oběti při sexuálních úkonech.

Většina hackerů se nabourává do účtů i zařízení pouze pro peníze. Stefan Rigo je ale údajně jiný případ. Tento usvědčený hacker dle národní zločinecké agentury (NCA) v Británii byl totiž prohlášen závislým na nabourávání se do domácích kamer a sledování nic netušících obětí při sexuálním aktu.

Stefan Rigo, 33 letý muž z Leedsu byl zatčen v listopadu 2014 jako jeden z hackerů, který infikoval počítače trojským koněm a RAT. Na základě takového kroku je pak hacker schopen převzít kontrolu nad počítačem oběti a sledovat ji přes webkameru.

4837773532_86963b7aec_z

Hacker byl závislý na sledování lidí přes webkameru

„Rigo sám přiznal, že je závislý na sledování lidí přes webkameru, zejména při sexuálním aktu.“

Pomocí Blackshades získal citlivá data

Dle zprávy NCA Rigo používal k útokům placený software Blackshades, který platil kteditkou své bývalé přítelkyně. Tento software byl dříve používáný pro získávání citlivých bankovních údajů a hesel od emailových účtů. Policie hesla ani bankovní údaje při zatýkání Stefana Riga nenašla. Našla však spoustu fotografií ze Skype hovorů a fotografie pořízené přes hacknuté webkamery.

Rigo sledoval lidi přes jejich webkamery 5-12 hodin denně, což je jeden z nejextrémnějších případů.

Rozsudek

Rigo byl za svůj čin odsouzen na 40 dní podmínečného trestu. Bude muset vykonat 200 hodin veřjně-prospěšných prací a 7 let bude zapsán v rejstříku sexuálních delikventů.

Lidé si stále neuvědomují, jak lehko se dá jejich vlastní počítač ovládat na dálku. Hacknout už je možné mnoho domácích zařízení. Není však nutné být paranoidní, ostražitost ale rozhodně není na škodu.

Zroj/foto: motherboard, flickr

Komentáře

Nahoru