Hacker z Mauritánie: Mám údaje o 15 000 Twitter účtech

Hacker z Mauritánie: Mám údaje o 15 000 Twitter účtech

Hacker tvrdí, že získal přístup k celé databázi uživatelů na Twitteru a již má detaily o více než 15 000 účtech. Navíc soubor s těmito daty nahrál na stránku pro sdílení souborů. Twitter ale tvrdí, že je to celé výmysl a žádné jeho účty nebyly ohroženy.

Hacker vystupující pod přezdívkou Mauritania Attacker tvrdí, že je z Mauritánie, země v západní Africe, a že hackuje ve jménu islámu. Údajně je také členem skupiny hackerů AnonGhost. Předpokládá se, že tato skupina za posledních sedm měsíců hacknula více než 10 000 webů, ale žádný z nich nebyl tak významný jako Twitter.

V úterý hacsdílel soubor s uniklými daty přes stránku pro sdílení souborů Zippyshare. Ukradené informace měly obsahovat název každého Twitter účtu, identifikační číslo a data spojená s aplikacemi třetích stran, které mají přístup k účtu (například Instagram nebo HootSuite). Hesla nebyla odcizena.

„Zkoumali jsme situaci a můžeme potvrdit, že nebyly ohrožené žádné Twitter účty,“ řekl mluvčí Twitteru.

Zpráva přišla poté, co Twitter pozdě v pondělí zaslal ověřeným uživatelům email, ve kterém jim doporučoval používat dvoufázové ověření, aby byly jejich účty v bezpečí.

„S velmi viditelným účtem jako je ten váš je dobrý nápad být extra opatrný,“ píše se v emailu. „Ověření přihlášení je jednoduchý způsob, jak k vašemu účtu přidat další ochranu.“

TwitterSecure

Zdroj, který má k záležitosti blízko, uvedl, že problém se týkal konkrétní aplikace třetí strany, která již byla na Twitteru pozastavena.

Přestože Twitter neradí všem uživatelům odejmout aplikace třetích stran, je vždy chytré je mít pod kontrolou. Pokud to chcete udělat, stačí jít na Twitteru do záložky Aplikace a klepnout na tlačítku „Zamezit přístup“. Když budete aplikace někdy v budoucnu potřebovat, nic vám nebrání je se svým Twitter účtem znovu spojit.

Udělat občas takový pořádek je obecně dobrá věc. Můžete být překvapeni, kolik poskytovatelů třetích stran má přístup k vašemu účtu.

Zdroje: Mashable, GigaOM, The Guardian

Komentáře

Nahoru