Dnes vyšlo 15 článků

Hacker vytvořil drona, co bude moci okrádat ostatní drony

O tom, že Amazon momentálně testuje bezpilotní drony jsme vás již informovali. Má to ale mnoho háčků. Někteří dokonce vtipkovali, že zboží zdarma půjde jednoduše sehnat střílením dronů. A to by mohla být pravda. Dokonce i beze zbraně.

Hacker Samy Kamkar totiž modifikoval drona Parrot AR Drone 2.0 – který jde paradoxně zakoupit na Amazonu – tak, aby mohl přepadnout podobné drony v blízkém okolí. Funguje to na jednoduchém principu – z jiných dronů jednoduše dělá „zombie“ drony.

Kamkar pojmenoval svůj výtvor SkyJack a zveřejnil na svém blogu detailní vysvětlení, jak lze něco podobného vytvořit. Co k tomu potřebujete? Drona Parrot AR Drone 2.0, počítač Raspberry Pi, 2 bezdrátové přijímače a speciální software.

Dostupný je dokonce i v kamufláži - že by časem vznikl i nový typ „lesního“ přepadení?

Dostupný je dokonce i v kamufláži – že by časem vznikl i nový typ „lesního“ přepadení?

V softwaru probíhají všechny klíčové věci. Pohybuje dronem, hledá v okolí podobné drony. Když nějaký dron objeví, tak přeruší jeho spojení s majitelem a převezme ho. Nyní tento hack funguje pouze na drony od Parrotu.

Na Githubu je dokonce zveřejněný samotný zdrojový kód. Takže i vy sami si můžete vytvořit svého hackovacího droida. A náklady? Ty se pohybují okolo 400$ (v pčepočtu asi 8 tisíc Kč) včetně drona, takže je to dostupné téměř všem.

Nicméně ostatní drony mají podobný způsob komunikace, takže ohroženy jsou všechny drony, ne jenom ty od Parrotu. Vzhledem k tomu, že u obyčejných civilních dronů se nad bezpečností neuvažalo, mohlo by toto býti další překážkou Amazonu v zavedení dronů.

zdroj: mashable.com

Milovník knížek, počítačových her a anime. Kromě toho si myslí, že člověk by kromě ducha měl rozvíjet i své tělo. Proto se pravidelně věnuje běhání, posilování a několika dalším věcem. Na Objevit.cz vás pravidelně informuje o novinkách z IT.

Komentáře

Nahoru