Hacker v noci spustil 156 sirén naráz. Sirény houkaly skoro dvě hodiny

V noci z pátka na sobotu spustil hacker všech 156 nouzových venkovních sirén ve městě Dallas. Obyvatelé města musely nepříjemný zvuk poslouchat přes hodinu a půl. Rocky Vaz, který má na starosti krizové řízení města, řekl, že za tímto problémem stojí neznámý hacker, který však nebyl vystopován.

Hacker spustil systém, který opakovaně posílal signály aktivující sirénu 60x během noci. Sirény začaly houkat v pátek ve 23:42 hodin a přestaly až v sobotu ráno v 1:17 hodin. Jelikož sirény upozorňují na tornáda a přírodní pohromy, obyvatelé města začali okamžitě vytáčet číslo 911, čímž linku výrazně zatížili. Čekací doba na lince se z běžných 10 sekund protáhla na 6 minut.

hacker-2002907_1280

Zdroj: Pixabay

Číslo 911 vytočilo více než 4 400 lidí mezi 23:30 až 3:00, což je dvojnásobný počet hovorů, než co běžně linka obdrží během 8 hodin. Starosta Mike Rawlings v prohlášení uvedl, že na město zaútočil hacker, přičemž město se snaží kybernetického útočníka dopadnout a stíhat za jeho čin.

„Toto je další důvod, proč je potřeba modernizovat a lépe chránit technologickou infrastrukturu města,“ uvedl starosta na Facebooku. „Je to levná záležitost, a tak když se vezme dolar od každého daňového poplatníka, získá se dostatek peněz na kritické potřeby, jako je tato. Je potřeba provést nezbytná vylepšení pro bezpečnost našich občanů.“

Odhalit hackera bude velice dlouhý proces, pokud se to městu vůbec podaří. Při vyšetřování pomáhá i agentura Federal Communication Commission.

Zdroj: USA Today

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru