Hacker získal z iCloudu nahé fotky celebrit

Tajemství celebrit je odhalené, na veřejnost se díky neznámému hackerovi nebo hackerům dostaly fotky nahých celebrit. Zpráva zaplavila média a fotky začaly kolovat. A kdo je na nich? Jennifer Lawrence (Hunger Games), Kaley Cuoco (Teorie Velkého Třesku), Christiny Aguilery a spoustu dalších.
A je to tu opět. Jak již několikrát se stalo, uniklo něco, co mělo být schované. Tentokrát se jedná o velice intimní fotografie celebrit, které neznámý hacker získal z applovského internetového uložiště iCloud. Jenom pro doplnění, jedná se cloudovou službu, která synchronizuje fotografie nafocení iPhonem či jiným zařízením. Hackerovi se tak podařilo překonat ochranu, kterou všichni dobře známe. E-mail a heslo. Otázkou je tedy, zda se jim dá vůbec říkat hackeři, když vlastně jen dobře odhadli přihlašovací údaje. 
n3

Jednalo se o plánovaný útok nebo jednorázovou akci?

Stále však není jasné, zda útoky trvaly delší dobu a teprve dnes se ukázaly fotky, nebo šlo o jednorázovou a naplánovanou akci. Obětí této “internetové krádeže” se stala i oblíbené herečka Mary Elisabeth Winstead, která uvádí, že své intimní fotografie již dávno smazala. Údajně také měli být jako dárek pro manžela. Možná se ptáte, koho se útok týkal. Za zmínku stojí třeba Jennifer Lawrence (Hunger Games), Kaley Cuoco (Teorie Velkého Třesku), Christiny Aguilery,  Kirsten Dunst,Kate Upton, apod.

nZdroj: The Verge

 

Pokud může nějak pomoct ke krásné a inspirativní budoucnosti, tak tím, že o ni bude psát.

Komentáře

Nahoru