Hacker se naboural Zuckerbergovou zeď

Hacker se naboural Zuckerbergovou zeď

Palestinský bezpečnostní expert nahlásil technikům na Facebooku bezpečnostní chybu. Ti mu nevěřili, a tak tedy napsal na zeď výkonnému řediteli Facebooku, Marku Zuckerbergovi. Poté byl sice jeho účet zablokován, ale účel to splnilo – technici konečně začali pracovat na opravě této bezpečnostní chyby. Odměny za nález chyby se ale pravděpodobně nedočká.

Minulý týden Khalil Shreateh varoval Facebook, že objevil chybu, díky které může napsat komukoliv na zeď, nezávisle na jejich nastavení soukromí. Tuto bezpečnostní chybu technikům demonstroval na účtu Sarah Goodinové – Zuckerbergově spolužačce z Harvardu. Těm to ale nepřišlo jako dostatečný důkaz, protože dostatečně nepopsal technickou specifikaci problému, a nevěřili mu.

Technici z Facebooku nevěřili, že se jedná o chybu

Technici z Facebooku nevěřili, že se jedná o chybu

Nicméně Khalil byl přesvědčený, že se jedná o chybu a chtěl to Facebooku dokázat a získat odměnu za nalezení bezpečnostní chyby – minimálně 500 dolarů (v přepočtu 10 tisíc korun). Napsal tedy na zeď výkonnému řediteli Facebooku, Marku Zuckerbergovi. V příspěvku se omluvil, že narušuje jeho soukromí a poté popsal svoji situaci.

Khalil napsal na zeď Zuckerbergovi

Khalil se docela rozepsal na zdi výkonného ředitele Facebooku

Ti do pár minut po tomto incidentu jeho účet zablokovali. Nicméně svůj účel to splnilo – konečně se rozjela komunikace s techniky. Ti mu oznámili, že nemá právo na odměnu, protože porušil podmínky – k demonstraci bezpečnostní chyby měl využít speciální testovací účty a ne účty reálných lidí. Na Khalilovu obranu je ale třeba zdůraznit, že tyto podmínky nebyli přeloženy do jeho rodného jazyka – arabštiny.

Na tomto videu Khalil demonstruje bezpečností chybu.

Khalil se k tomu zatím nijak dále nevyjádřil. Alespoň z toho plyne ponaučení pro nás: číst si podmínky se vyplatí. Kdyby si Khalil četl podmínky a řídil se nimi, tak mohl být minimálně o 10 tisíc korun bohatší. Takhle může akorát doufat, že se nad ním Facebook slituje.

Zdroj: thehackernews.com

Milovník knížek, počítačových her a anime. Kromě toho si myslí, že člověk by kromě ducha měl rozvíjet i své tělo. Proto se pravidelně věnuje běhání, posilování a několika dalším věcem. Na Objevit.cz vás pravidelně informuje o novinkách z IT.

Komentáře

Nahoru