Hacker prodává 117 milionů přihlašovacích údajů k účtům na LinkedIn

Sociální sítě a e-maily jsou denně vystavovány hackerským útokům. V roce 2012 hackerskému útoku neodolala ani profesní sociální síť LinkedIn. Tehdy společnost oznámila, že ruský hacker získal celkem 6 milionů přihlašovacích údajů k uživatelským účtům. A nyní se ruský hacker opět objevil.

Hacker, který v roce zaútočil na LinkedIn, prodává na Dark Webu (v internetovém podsvětí) 117 milionů e-mailů a hesel za 5 Bitcoinů (cca 2 200 dolarů).

linkedin-911794_1280

Hacker pod přezdívkou Peace se k této situaci vyjádřil magazínu Motherboard. Potvrdil, že přihlašovací údaje pocházejí z útoku z roku 2012. A to dokazuje pouze to, že LinkedIn tehdy neprozradil, o jak velkou ztrátu se jednalo. Útočník také dodal, že většina hesel byla šifrovaná anebo hashovaná algoritmem SHA1. Nicméně přes 90 % hesel už bylo prolomeno.

LinkedIn doporučuje všem svým členům, aby si změnili svá hesla co nejdříve.

Zdroj / Foto: The Next Web

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru