Hacker ovládal dron pomocí Google Glass

Hacker ovládal dron pomocí Google Glass

Google Glass má mnoho využití. To, že s ním ale půjde ovládat bezpilotní letadla – drony ale asi nikdo nečekal. Právě to se totiž povedlo Blainu Bublitzovi, vývojaři z americké společnosti IcedDev.

Jako první pracovali na normálních pozemních robotech. Prvně jim naprogramovali pohyby dopředu a dozadu.. Ovládal probíhalo pomocí pohybů hlavy. Nicméně to ale nebylo ideální, protože při ovládání nemohli sledovat samotného robota.

Potřebovali něco, co se pohybuje v úrovní očí. Protože začali programovat drona NodeCopter. Kromě pohybu dopředu a dozadu doprogramovali pohyby vlevo, vpravo, nahoru a dolů.

Bublitz zdrojový kód na ovládání drona uveřejnil na svém blogu. Ostatní vývojáři si tedy mohou prohlédnout zdrojový kód a přizpůsobit svoje Google brýle k ovládání podobných zařízení.

Zdroj: dailymail.co.uk

Milovník knížek, počítačových her a anime. Kromě toho si myslí, že člověk by kromě ducha měl rozvíjet i své tělo. Proto se pravidelně věnuje běhání, posilování a několika dalším věcem. Na Objevit.cz vás pravidelně informuje o novinkách z IT.

Komentáře

Nahoru