Dnes vyšlo 15 článků

Hacker se vloupal do emailů amerických celebrit. Teď jde na 10 let sedět

Jak asi hádáte správně, tohle se stalo v USA. Soudce posílá do vězení počítačového hackera na 10 let, za prolomení e-mailových účtů hvězd, mezi kterými byla i Scarlett Johansson. Její nahé fotografie, které tam měla uložené, ihned vložil na internet.

Scarlett-Johansson-via-YouTube-screenshot

Federální soudce také nařizuje šestatřicetiletému Christopheru Chaneymu z Floridy, aby zaplatil celkem 76 000 dolarů (1,5 miliónů korun) Christině Aguileře, Renee Olsteadovi a samotné Scarlett Johansson. Tito všichni a desítky dalších byli obětí hackera.

Za více než 11 měsíců pátrání po pachateli, stihl Chaney hacknout více než 50 zvučných jmen Ameriky, mnoho z nich bylo mladých hvězd jako je Mila Kunis.

Nelegální odposlouchávací systém, zaslaný více než čtyřem desítkám obětem, dal možnost panu Chaneymu přístup ke všem e-mailům a umožnil mu vidět jejich cenné osobní údaje,” řekl americký právník Andre Birotte Jr.

Chaney je zodpovědný za způsobení škody v důsledku nelegálně stáhnutých soukromých fotografií, které mají být zveřejněny na internetu, kde je každý mohl vidět.

Obvinění proti němu zahrnovalo přístup a poškození počítačů, odposlech a krádež identity.

Například počítač Christiny Aguilery byl hacknutý v roce 2010 a spoustu jejích pikantních fotek v tu dobu také kolovalo po internetu. Mobilní telefon Mily Kunis byl hacknutý v témže roce a po internetu kolovala například její fotka z koupelny.

“Tento případ je připomínkou toho, že počítačová kriminalita představuje velmi reálnou hrozbu pro každého Američana, a každý by měl podniknout kroky k zabezpečení jejich identity a osobních informací na internetu.” dodal Birotte.

zdroj: www.rawstory.com

“You get in life what you have the courage to ask for" - Oprah Winfrey. That's all the matters.

Komentáře

Nahoru