GTA V: Nejdražší hrou pod sluncem?

Přesně za týden můžeme očekávat příchod dlouho očekávané hry GTA 5. V USA se netrpělivě čeká na další díl slavné série GTA  a už nyní je 2.5 milionů před-objednávek. Kolem této očekávané hry se nyní vznáší spoustu otázek – kolik vlastně stál vývoj samotné hry?

Tohoto tématu se chytla řada novin z celého světa.  Skotský deník The Scotsman publikoval klasický herní článek ( mimochodem napsaný neherním novinářem), ve kterém je popsaná hra, výjimečností je však u článku uvedená cena za vývoj této očekávané hry – 170 mil. liber (5 100 000 000 Kč). Vyšplhala se na žebříček nejdražších her pod sluncem. Skotský deník však nepublikoval zdroj této částky, takže se stále nad tímto tématem vznáší velká řada otazníků.

Vývojové studium samotné hry Rockstar tuto částku nepotvrdilo, ale ani nevyvrátilo. Rozhodně to dává této hře titul „výjimečná“, což se  hře a jejímu prodeji velice hodí.

Prozatím není jisté kolik peněz jde vlastně na vývoj samotné hry, na marketing, který určitě nebude zrovna nejlevnější.

Pokud by se tato částka doopravdy potvrdila a vyšplhala by se hra mezi nejdražší hry na světě (vývojem a náklady), znamená to i že by hra byla třikrát více nákladnější než předešlá verze GTA IV.

Od této hry, která stála v přepočtu přes 250 milionů dolarů, se očekává hodně a vášniví hráči už s netrpělivostí čekají na příští úterý ( 17. září), kdy má hra spatřit světlo trhu.

zdroj: videogamer.com / foto: rockstargames.com

 

 

Pokud může nějak pomoct ke krásné a inspirativní budoucnosti, tak tím, že o ni bude psát.

Komentáře

Nahoru