Dnes vyšlo 15 článků

“GTA 5 pro PC bylo v plánu od úplného začátku,” říká Rockstar

S napětím očekávaná hra GTA 5 vychází ve verzi pro PC již zítra. Stane se tak více než osmnáct měsíců poté, co poprvé vyšla pro starou generaci konzolí. Zatím však vše nasvědčuje tomu, že bude tou nejlepší dostupnou verzí GTA 5 ze všech. 

rozhovoru pro PC Gamer skupina zaměstnanců Rockstar North uvedla, že PC verze GTA 5 byla ve vývoji po celou dobu.

Západ slunce, moře...idylka.

Západ slunce, moře…idylka.

„Vždy jsme chtěli přinést GTA 5 na PC. Bylo to v plánu od prvního dne a několik technických rozhodnutí jsme udělali právě z tohoto důvodu.“ řekl Rockstar.

„Počítačovou verzi jsme začali vyvíjet poměrně brzy. Rozhodli jsme se však věnovat se naplno verzím pro PS3 a XB360, aby byly co možná nejlepší, než obrátíme naší pozornost směrem k verzím pro PS4 a Xbox One.“ dodal. „Díky využití technologie sdílené architektury, kterou nové konzole podporují, byl vývoj PC verze značně zjednodušen a my se tak mohli soustředit na to, aby hra vypadala lépe, než kdykoli předtím.“

Město se probouzí do slunečného rána.

Město se probouzí do slunečného rána.

Příprava nade vše

Kevin Hoare, ředitel Rockstar Toronto, řekl, že v průběhu posledních let došlo ke změně způsobu, jakým je přistupováno k PC hrám. Při vývoji hry pro kteroukoli jinou platformu je brána v potaz možnost, že jednou bude vyvíjena i její verze pro PC. Tento přístup Rockstaru nakonec velmi usnadnil nejen vývoj GTA 5 pro PC, ale i verze pro novou generaci konzolí.

Podpáleným autem to začíná...

Podpáleným autem to začíná…

„Už od chvíle, kdy jsme dokončili konzolové verze, jsme věděli, že musíme vytvořit PC verzi. Začali jsme tedy připravovat podporu pro DX11 a 64 bit.“ řekl Hoare. „Tato příprava se nám vyplatila ve chvíli, kdy byly oznámeny konzole nové generace. Vývoj GTA 5 pro ně byl díky ní mnohem jednodušší.“ dodal.

Podle Hoara je úžasné, že je Rockstar schopen vzít úchvatně vypadající hru ze staré generace konzolí a udělat jí ještě lepší na té nové. „Teď tu máme hru v rozlišení 4K a 60fps. To je daleko za tím, na co se vývojáři odváželi byť jen pomyslet.“ řekl. „Hodně jsme se zaměřili na možnosti nastavování, takže si hru budou moci vychutnat hráči mnoha rozdílných hardwarových platforem.“ uzavřel.

Hra nabízí široké možnosti nastavení, takže si jí může zahrát téměř každý.

Hra nabízí široké možnosti nastavení, takže si jí může zahrát téměř každý.

Velitelský čas

Hra GTA 5 pro PC vychází již zítra. Pokud ji máte předobjednanou a již staženou, tak vás jistě zajímá, kdy se vám ve vašem Steam účtu „odemkne“. Co se týče Evropy (ta je pro většinu z nás nejzajímavější), tak zde by k odemčení mělo dojít ve 12 hodin britského času, což znamená, že u nás v Česku k němu dojde o hodinu později – tedy ve 13.00.

Zdroj: VG247

Milovník filmografie Stanleho Kubricka a žánru noir. Píše o tématech, která ho zajímají a snaží se je podat tak, aby byla pro čtenáře co nejatraktivnější.

Komentáře

Nahoru