Tisková zpráva: GPS navigátor do auta: základní nastavení, aby nedocházelo k hádkám

GPS navigátor do auta: základní nastavení, aby nedocházelo k hádkám

Zatímco před několika lety byl GPS navigátor revolučním vynálezem, je nyní velmi běžným produktem. Drtivá většina nových vozidel již integruje GPS. Cena externích navigátorů je dostupná a v mnoha případech je již možné mít GPS navigátor v autě díky konektivitě Apple Car Play a Android Auto.

Bez ohledu na to, jakým způsobem máte v autě GPS navigátor, je jasné, že uživatelé si zvykli na to, že GPS nás rychle a snadno přenáší z jednoho místa na druhé, ale při mnoha příležitostech může chyba při správné konfiguraci způsobit, že mít nehodu. Z tohoto důvodu dnes podrobně vysvětlíme základní konfiguraci prohlížeče, abyste z ní mohli vytěžit maximum.

Picture1

 Obrázek převzat z obchodu Autodoc.cz

Nechte si aktualizovat GPS navigátor

Někteří lidé nepřikládají aktualizaci prohlížeče zvláštní důležitost, ale je třeba mít na paměti, že GPS vozu je navrženo tak, aby šetřilo čas a snižovalo spotřebu paliva. Pokud nemáme k dispozici jeho nejnovější verzi, mohl by nás navigátor vést po silnicích, které jsou ve výstavbě, po řezaných silnicích nebo dokonce po silnicích, které již neexistují, místo nové, vynikající dálnice, která byla právě otevřena pro provoz. Důrazně doporučujeme aktualizovat prohlížeč čas od času, zvláště když se chystáme na dlouhou cestu.

Upravte navigátor

Neméně důležité je nastavit hlasitost navigátoru, aby se během pochodu, překvapení v reprodukci hudby nebo nepřítomnosti některých indikací, které by mohly být důležité, vyhnulo překvapení. V současné době nám GPS vozu umožňuje zvolit, zda chceme slyšet všechny indikace, žádné nebo pouze výstrahy. Můžeme si také vybrat, zda chceme mít vysokou, nízkou nebo střední hlasitost a také nastavení hlasitosti hudby, když nám prohlížeč dá pokyny. Navíc, pokud se jedná o externí navigátor, můžete nám dát možnost reprodukovat indikace prostřednictvím reproduktorů vozidla díky bluetooth.

Aktivujte nebo deaktivujte naše preference

Všechny GPS navigátory pro auto mají řadu předvoleb, které můžeme aktivovat nebo deaktivovat v nastavení trasy. Nejběžnější možnosti v GPS navigátorech jsou:

Vyhněte se mýtnému: tuto možnost je vhodné deaktivovat, pokud si chcete během cesty ušetřit nějaké peníze, mějte však na paměti, že zpoplatněné silnice jsou obvykle rychlejší a mají menší provoz.

Vyhněte se dálnicím: Pokud si chcete užít scenérii ze zadních silnic, možná nejlepší možností je vyhnout se dálnicím. Mějte však na paměti vyšší provoz a nižší rychlostní limity.

Vyhněte se trajektům: někdy je trajekt rychlejší než pokračovat na silnici (například obejít ústí nebo jezero).Možná však nebudeme chtít nést náklady na trajekt, nebo může být přetíženější než silnice.

Vyhněte se polním silnicím / nezpevněným cestám: pokud nejezdíte s terénním SUV nebo vám nevadí, že řídíte auto po polních cestách, doporučujeme se vyhýbat polním silnicím, protože můžeme poškodit auto nebo narazit na překážky, které nás nutí zatáčet kolem.

 Nejrychlejší trasa

Mnoho automobilových GPS navigátorů vám nabízí různé možnosti tras, mezi nimiž obvykle najdeme nejkratší a nejrychlejší. Výběr jednoho nebo druhého bude záviset na našich preferencích, ale je důležité si uvědomit, že nejkratší trasa není vždy nejrychlejší. Doporučuje se zvolit nejrychlejší trasu, aby se zabránilo zkroucení tras.

Doufejme, že vám tento článek pomůže pochopit důležité body v konfiguraci automobilového GPS navigátoru.

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru