GoTenna Mesh vás spojí s přáteli i tam, kde není signál

Plánujete táboření v lese nebo výšlap do hor? Je pravděpodobné, že tam nebudete mít žádný mobilní signál. Na jednu stranu je to jen dobře, není na škodu být na chvíli offline, ale co když se něco stane? Jak se domluvíte se spolutáborníky, kteří jsou zrovna na druhém konci lesa? Startup z Brooklynu vymyslel řešení.

GoTenna Mesh je vlastně už druhou variantou podobného výrobku od firmy GoTenna. Je to malé zařízení, které se dá připojit k mobilnímu telefonu se systémem Android či iOS pomocí Bluetooth. Zařízení funguje na ultravysoké frekvenci a v krajině bez velkých budov vás spojí až na několik kilometrů. V městském prostředí se účinnost snižuje asi na kilometr.

gotenna2

Vytvoří vlastní mobilní síť

Vaše soukromá mobilní síť

Čím více lidí v okolí bude využívat zařízení GoTenna Mesh, tím lépe budete svým kamarádům odesílat zprávy. Zprávy i polohu je třeba poslat pomocí speciální aplikace. Automaticky zamíří buď příjemci, nebo všem lidem s GoTenna Mesh v okolí. Každopádně i k cílovému příjemci může jít přes jiného uživatele v okolí, čímž se zvyšuje dosah zařízení. Nemusíte však mít strach, všechny zprávy jsou šifrované a prostředník se k jejich obsahu nikdy nedostane.

gotenna

Zařízení je skutečně malé

Není to jen výmysl pro táboření v přírodě. Společnost vlastně vznikla na popud toho, že její zakladatelé spolu nemohli komunikovat, když v New Yorku řádil hurikán Sandy a zničil mobilní vysílače. To je tedy zrovna jeden z případů, kdy GoTenna Mesh přijde skutečně vhod – při živelných pohromách. Užijete ho ale také při lyžování, kdy se nemusíte držet pořád u sebe, návštěvě cizí země, v níž nemáte zařízený roaming, a vlastně i všude jinde, kde nechcete utrácet za psaní SMS zpráv.

Zařízení GoTenna Mesh uspělo na Kickstarteru, kde jste si mohli za 129 dolarů (cca 3 200 Kč) objednat dva kusy. Teď už je bohužel vyprodáno, takže nezbývá, než počkat, jaký úspěch bude mít a zda se budou vyrábět další.

Komentáře

Nahoru