Dnes vyšlo 15 článků

GoPro kamera ve stratosféře: Podívejte se, co natočila

Většina lidí natáčí prostřednictvím populární GoPro kamery akční zážitky (surfování, bungee jumping i jízdu na kole). Nicméně parta studentů ze Stanfordské univerzity použila zařízení úplně k něčemu jinému. V roce 2013 GoPro kameru připevnila k balonu a vypustila ji v okolí Grand Canyonu. Podívejte se na video, co natočila.

K balonu byl připevněn také telefon, který po upadnutí na zem měl vyslat GPS signál, aby se studenti mohli pro záběry natočené kamerou vrátit. Jelikož telefon přistál v rozlehlé pustině, signál nebyl dostatečně silný a parta studentů již ztrácela naději.

Štěstí se na studenty nakonec usmálo. Po dvou letech zařízení našel zaměstnanec telefonního operátora AT&T, který studentům dopravil zásilku plnou poutavých záběrů. Pro zajímavost, kamera vzlétla do výšky až 30 kilometrů.

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru