Googlem sponzorovaná akce nabízí miliony za odhalení chyby v programu

V posledních několika dnech se hackeři celého světa sešli ve Vancouveru. Pořádala se zde akce s názvem Pwn2Own, kterou sponzoruje Google a nabízí nemalé částky tomu, kdo dokáže odhalit nějaký bug v nejčastěji používaných prohlížečích a jiných používaných programech jako je například Adobe Flash.

Tento rok byl nejlepší JungHoon Lee (známý také jako lokihardt), který si odnesl v přepočtu přes 5,5 milionů korun za tři bugy v Exploreru, Chromu a Safari. Nejvýnosnější pak byl bug v Chromu, který Leemu vynesl 2,5 milionů korun, protože se jednalo o beta verzi a Lee dokázal tuto chybu využít k nabourání se do systému. Tento bug pak předvedl během dvou minut a vydělal si tak neuvěřitelných 22 000 korun za vteřinu.

Všechny nalezené chyby pak byli diskrétně sděleny vývojářům. Tento program se stává stále více oblíbený u firem, které chtějí svoje aplikace podrobit útokům hackerů dříve než je vydají na trh.

Tento rok bylo nalezeno 21 bugů a bylo za ně vyplaceno 557 500 dolarů (14 216 250 korun).

Pět bugů bylo nalezeno v systému Windows, čtyři v Internet Exploreru a tři ve Firefoxu.

 Zdroj: theverge.com

Mladý redaktor, který chce poskytnou svým čtenářům kvalitní obsah a zajímavé čtení. Zapálený programátor a hráč, který má v oblibě .NET a Linux. Dychtivý čtenář knih a milovník čínského jídla. Twitter → @jarekpetrik

Komentáře

Nahoru