Google zvyšuje velikostní limit aplikací v Android Marketu na 4 GB

Google zvyšuje velikostní limit aplikací v Android Marketu na 4 GB

Google se rozhodl markantně zvýšit limit velikosti aplikací, které jsou přístupné na stáhnutí přes Android Market. Doteď byla velikost omezena na 50 MB. Podle vyjádření více odborníků bylo toto omezení přínosné, protože pomáhalo přinášet kvalitně optimalizované aplikace, které se dali stáhnout relativně rychle.

Doba však pokročila a je potřebné přizpůsobovat se současným trendům, které paměťové požadavky posouvají na nové hranice. Jde především o náročné 3D aplikace a hry, které si vyžadují více dostupné paměti. Velikost Android Package souborů – APK, zůstane omezená na 50 MB, avšak vývojáři teď dostali možnost připojit k aplikaci další 2 balíčky s velikostí 2 GB.

V praxi to znamená, že data budou uložená na serverech Google a uživatel bude mít přehled o paměťové náročnosti aplikace, kterou se chystá nainstalovat. Uživatel také bude mít možnost využívat aktualizační mechanizmus samotného Android Marketu. Přídavné balíčky se mají lišit datovým obsahem.

V prvním balíčku mají být relativně neměnná data, které bude aplikace využívat pro svůj chod a druhý balíček má být využit pro případné aktualizace.

Zdroj: Android Developers

Štítky:

Redaktor je studentem všeobecného gymnázia v Prachaticích a věnuje se především vývoji webových stránek a copywritingu. Začínal zde jako redaktor rychlých zpráv a u toho zůstal až do dnes. Začátkem března se stal šéfredaktorem Objevit.cz.

Komentáře

Nahoru