Google zvažuje koupi WhatsApp za miliardu dolarů

WhatsApp Messenger je aplikace pro odesílání bezplatných SMS zpráv z mobilního telefonu. Díky této aplikaci můžete chatovat s kýmkoliv, ať už je kdekoliv na světě. WhatsApp se v současnosti prodává v App Store za 0,89 EUR, přičemž vývojáři avizovali, že v budoucnu přejdou na jiný platební model.

Whatsapp

Whatsapp – takhle nějak vypadá web, který možná bude stát miliardu

Aplikace samotná bude sice dostupná zdarma, ale předplatné bude stát 1 USD ročně napříč všemi platformami. Na Android a Windows Phone již tento byznys model funguje celkem dlouho, výjimkou je jen iOS. Možná i kvůli zmiňované zprávě o změně platebního modelu, která se ale nevztahuje na uživatele, kteří si aplikaci koupí teď (budou ji mít doživotně zdarma), se WhatsApp Messenger drží na prvních příčkách v žebříčcích prodejnosti App Store na celém světě, včetně ČR a Slovenska.

Nejnovější zprávy přitom hovoří o tom, že Google již několik týdnů vyjednává o akvizici této společnosti. Jedinou příčinou, proč ještě WhatsApp Messenger Google nevlastní, je údajná snaha představitelů WhatsApp při vyjednáváním dosáhnout co nejvyšší prodejní ceny. V současnosti se již vyjednávání přiblížila hodnotě jedné miliardy USD. Google by získáním WhatApp mohl lépe konkurovat iMessage od Apple.

Komentáře

Nahoru