Google zobrazil 64 let hudby

Google zobrazil 64 let hudby

Výzkumné oddělení Google Research vydalo zábavnou vizualizaci s názvem Music Timeline. Ta se pokouší zmapovat vzestup a pád různých hudebních žánrů během posledních 64 let. Takže se můžete podívat na vzestup rocku, popu nebo hip hopu a nebo svého konkrétního oblíbeného interpreta.

Graf začíná v roce 1950. Například v padesátých letech byl významný jazz. V 60. letech si zase všimnete rychlého vzestupu rocku a v 80. letech hip hopu. Po kliknutí na vybraný žánr si ho můžete prohlédnout i z větší blízkosti a se všemi detaily. A celou dobu můžete sledovat přelomová alba daných období, která si lze zakoupit na Google Play. Některá data totiž jsou čerpána z toho, jak oblíbení jsou umělci a alba na Google Play Music.

music-timeline

Snad nejzajímavější je ale možnost vlastního vyhledávání. Díky okénku v pravém horním rohu si můžete vyhledat konkrétní album nebo interpreta a sledovat jejich vývoj.

Zkuste to sami na research.google.com/bigpicture/music.

Zdroje: The Next Web, The Verge

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru